Екскурсія в селище Рубанівське. Жіночий монастирь та Музей сказочника Манжури

Автобусний тур з Кривого Рогу № 5-А-КР

Вартість:

775 грн. в розрахунку на 15 осіб +2 безкоштовно

600 грн. в розрахунку на 30 осіб + 3 безкоштовно

550 грн. в розрахунку на 40 осіб + 4 безкоштовно

Безкоштовні місця надаються дорослим для супроводження груп дітей

У вартість туру включено:

– проїзд на комфортабельному автобусі

– супровід по всьому маршруту

– вхідні квитки та екскурсія

– медичний працівник при групі 30 і більше дітей

– страхування

У вартість не включені:

– особисті витрати

– харчування

Свято-Покровський храм

Свято-Покровський храм побудований в середині ХІХ століття вдовою надвірного радника  І.Василенко Катериною, яка є засновницею Знаменського монастиря. Повернувшись з паломництва в Єрусалимі, жінка вирішила покинути мирське життя і на свої кошти створити жіночий монастир в ім’я ікони Божої Матері. Він був заснований 1906 року. Храм в радянські часи пережив розруху і перебудови, а в 1991 році після відновлення на прохання жителів села з благословення єпископа храм знову став діючим.
Поблизу будівлі залишилися поховання священиків і засновника села козака Рубана. На території храму розташований історико-культурний заповідник, упорядковується фруктовий сад, город, квітники, у дворі знаходиться колодязь.

Музей сказочника Манжури

При Свято-Покровському храмі селища Рубанівське відкрили хату-музей українського фольклориста, поета й етнографа Івана Манжури.

Збираючи народні легенди, Іван Манжура обходив багато хуторів, сіл Придніпров’я, розмовляв з сотнями селян і публікував зібраний фольклор. На жаль, при своєму житті він видав тільки дві книги «для народного читання». Але цю ідею продовжила громада села Рубанівське: на благодійні кошти вже побачили світ казки «Лиха година», «Трьомсин-богатир», «Іван Голіх».