Безкоштовна освіта в Словаччині

Відкрито набір групи дітей віком до 15 років на 2022-2023 навчальний рік в ОБ’ЄДНАНУ ШКОЛУ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА з українською мовою навчання в місті Прешов Словаччина.
– гарантуємо 100% вступ до школи без вступних іспитів;
– надаємо якісного викладача словацької мови для підготовки до переїзду в Словаччину;
– оформлюємо тимчасову словацьку посвідку;
– забезпечуємо базовим медичним страхуванням на перший рік навчання в Словаччині;
– організовуємо групові виїзди та супроводження дітей з України до школи в м. Прешов та зворотно на канікули тощо;
– відслідковуємо якість навчання в школі перший рік. Постійно на зв’язку зі школою та батьками;
– організовуємо цікаві екскурсії по Європі для наших учнів у вільні від навчання дні;
– постійно вдосконалюємо роботу зі школою та батьками.

Більш детальна інформація за тел. 067-565-37-52 та 050-90-64-964

В останні роки все більшу популярність серед випускників середніх шкіл України, які вирішили отримати вищу освіту за кордоном, набуває Словаччина. Цьому є кілька причин: географічна близькість, спорідненість мов, гостинність жителів Словаччини, відносно низькі ціни на товари і послуги, порівняно з іншими країнами Євросоюзу. Навчання в державних ВУЗах країни для українців безкоштовно.

Для отримання вищої освіти в Словаччині абітурієнтам з України необхідно нострифікації (підтвердити) свій атестат про повну загальну середню освіту. Оскільки викладання у ВНЗ ведеться словацькою мовою, звичайно ж, не обійтися без знання мови. Все це становить певні труднощі. Навчання в старших класах середніх шкіл України, підготовка до ЗНО займають багато сил і часу учнів, до того ж, не всяке навчальний заклад нашої країни має спеціалізацію. Найчастіше, випускники витрачають багато сил на вивчення предметів, які згодом їм не знадобляться для здобуття вищої освіти, а іноземні мови доводиться вчити з репетиторами і витрачати чималі гроші.

Але є й інший варіант отримання вищої освіти для українців. Краще подумати про все заздалегідь. Справа в тому, що в місті Прешов (Словаччина) вже більше 80 років працює середній навчальний заклад, де викладання ведеться  словацько та українською мовами – це Об’єднана школа ім. Т.Г.Шевченка. Об’єднаною вона називається тому, що в її склад входить, як початкова школа, так і гімназія. В її 13 класах навчається 240 дітей.

Випускники цієї школи однаково вільно володіють українською та словацькою мовою, так як вивчають їх паралельно з перших класів. Так само мають можливість вивчати англійську мову і  російську, або німецьку – за вибором. Викладачі гімназії теж знають мови, тому при необхідності готові роз’яснити те, що викликає ускладнення на уроці,  зручною для учня мовою.

В об’єднаній школі з перших класів навчаються в основному діти наших співвітчизників, які працюють і проживають в Словаччині. До гімназії (тобто старші класи) можуть вступати і навчатися діти з України (після 9-10 класів), склавши іспити з мови (українська чи словацький) та математики, так як навчальний заклад має спеціалізацію з математичного та філологічного профілю. Здавати іспит для українських старшокласників з мови не становить особливих труднощів, так як вимоги і в Україні, і в Словаччині приблизно однакові. Що стосується математики, то навчання в країнах Євросоюзу направлено на розвиток логіки, а не на заучування формул і правил. Запропоновані на іспиті завдання будуть розраховані саме на прояв кмітливості. Так само буде проходити і подальше навчання в гімназії. Закінчивши її, нашим дітям буде легше вчитися і в ВУЗах, бо там буде продовжений курс на розвиток мислення, логіки, вміння приймати оригінальні рішення.

Навчальний заклад є одним з кращих в місті, має сучасне обладнання, хорошу матеріальну базу, комп’ютерні класи.

Учні гімназії з України проживають в комфортному гуртожитку, харчуються в їдальні, яка знаходиться в цьому ж будинку. Для них виділено певний час на сніданок, обід і вечерю. У вихідні, коли їдальня не працює, можна готувати самим або харчуватись в кафе. У гуртожитку є пральня, за послуги якої треба заплатити 10 євро в місяць. На проживання та харчування йде приблизно 100 – 150 євро в місяць.

Навчання в гімназії проходить з 9.00 до 13.30, після обіду цілком достатньо часу для підготовки домашніх завдань. Читальна зала бібліотеки працює до 17.00. У самому гуртожитку передбачені кімнати для відпочинку учнів, де можна провести вільний час за читанням, переглядом фільмів, спілкування за інтересами та ін.

Велика увага в школі приділяється розвитку творчості, розкриття талантів і здібностей учнів. Діти з України відзначають дружню атмосферу, що панує в гімназії. Наприклад, в кабінет директора можна запросто зайти з будь-яким питанням, поділитися новинами, ще й пригоститися солодощами. Велика увага в школі приділяється розвитку творчості, розкриття талантів і здібностей учнів.

Навчання старшокласників у гімназії ім. Т.Г.Шевченка вирішує відразу кілька питань. За час навчання діти досконально вивчають словацьку мову, знайомляться з культурою та традиціями країни, звикають до європейських вимог освіти, отримують атестат, який не потребує нострифікації, тим самим полегшують собі процес навчання у ВНЗ Словаччини. Так як в гімназії приділяють значну увагу вивченню англійської та німецької мов, випускникам відкрита дорога для здобуття вищої освіти практично в усі країни Європи.

Окремо слід відзначити, що випускників гімназії ім. Т.Г.Шевченка раді бачити в Карловому університеті Праги (Чехія) на філологічному факультеті, де вивчається українська мова.

Випускники гімназії навчаються в словацьких та закордонних вищих навчальних закладах. Вони зможуть працювати, в основному  юристами, перекладачами, дипломатами, діячами культури і т.п.