СЕРЕДНЯ ОСВІТА В АВСТРІЇ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

Якщо здобувати середню освіту за кордоном, особливо в Європі, то краще за все в Австрії, наприклад, в красивому європейському місті – Відні. Незважаючи на карту світу, дуже складно повірити в те, що близько 70% нобелівських лауреатів закінчили школу саме в тут.  Але це дійсно так, тут вміють не тільки передавати знання, а й привчити дітей самостійно думати і відмовитися, давати точну оцінку фактам і подіям.

ЩО ДАЄ ЗАКІНЧЕННЯ АВСТРІЙСЬКОЇ ШКОЛИ ЗВИЧАЙНОМУ УКРАЇНЦЮ:

 • відмінне знання німецької та англійської, а також ще однієї мови на вибір;
 • загальновизнаний диплом за Європейськими стандартами – середня освіта;
 • відсутність необхідності выдвыдання підготовчих програм довузівського навчання;
 • навчання в міжнародному середовищі друзів із багатьох країнах світу;
 • глибокі знання, отримані в спокійному середовищі школи – пансіону з територією, що охороняється, розвиненою структурою для всебічного розвитку дитини;
 • дає можливість вступити в державні університети Австрії і вчитися безкоштовно навіть іноземцям, в тому числі і українцям;

Перерахування переваг може зайняти не одну годину, але головним залишається те, що підхід до навчання тут максимально практичний. Тобто, вже на рівні середньої школи діти прекрасно знають, чим вони будуть займатися в майбутньому.

Учні концентрують увагу на найнеобхідніших предметах, вивчаючи їх в більшому обсязі, ніж вимагає загальна освіта. Але це не означає, що ігноруються інші дисципліни. Тут вчителі вміють саме зацікавити отриманням знань, а не змусити зазубрювати нудний матеріал. Особливо, якщо це приватна школа Австрії, ретельно зберігає свою репутацію.

До речі, розумний, практичний і суто індивідуальний підхід характеризує всю систему австрійської середньої та вищої освіти.

СИСТЕМА СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В АВСТРІЇ

Як і в більшості європейських держав, вона ділиться на початкову, середню і вищу середню школу.

Навчання дітей в Австрії починається в 6 років. Початкова загальна освіта займає 4 роки.

Далі слідує середня школа. Тут вже проявляється перші особливісті країни: в 10 років дитина і її батьки вже планують його майбутнє, так як від цього залежить вибір навчального закладу:

 • звичайна загальноосвітня – «Hauptschule». Дає стандартні знання і готує до подальшого професійного навчання. Як правило, після її закінчення надходження в університет не передбачається;
 • гімназія (Gymnasium) дозволяє отримати поглиблені знання і підходить для дітей, які розраховують вступити до вузу Австрії і здобути вищу професійну освіту;
 • реальна гімназія (Realgymnasium) готує учнів до подальшої наукової діяльності. Окремі предмети вивчаються на більш фундаментальному рівні, ніж вимагає середня освіта. Вважається початком підготовки до університету.
  Закінчення початкової та середньої школи є обов’язковим для всіх громадян.

У вищу середню школу надходять в 14 років, навчання триває ще 4 роки. Тільки після її випускних іспитів і отримання атестату можна подавати документи до вищих навчальних закладів країни або Європи.

КРАЩІ ШКОЛИ В АВСТРІЇ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ – пансіони
Австрійські міжнародні школи, як правило, це пансіонати, які надають не тільки навчання, а й проживання та харчування. В них є багато плюсів:

 • закрита і охороняється;
 • багатоступенева інфраструктура, мається на увазі фізичний і творчий розвиток школярів;
 • інтернаціональне середовище, де зовсім неважливо австріяк ти чи українець;
 • постійний контроль з боку вихователів і викладачів;
 • триразове збалансоване харчування;
 • наявність кураторів для допомоги в навчанні;
 • розумна організація дитячого дозвілля з походами на природу, екскурсіями і турпоїздками, відвідуванням культурних центрів і заходів.
  Приватні школи пансіони Австрії пропонують іноземцям різні системи навчання, не обмежуючись державної. Крім неї, є англійська та американська схема освіти, призначені для вступу до конкретної країни.

При виборі програми слід враховувати той факт, що австрійська система тотожна німецькій, а британський курс середньої освіти вважається кращим в світі і позитивно сприймається всіма університетами планети. Зате навчання в школі Австрії для українців, обійдеться набагато дешевше, ніж у Великобританії, хоча програма буде ідентичною.

ШКОЛИ У ВІДНІ – найбільш частий  ВИБІР ІНОЗЕМЦІВ
Відень, безумовно, дуже гарне місто, приголомшливий своєю архітектурою і парками. У нього неможливо не закохатися, він підкорює з першого погляду і назавжди. Тому більшість батьків прагнуть відправити свою дитину вчитися тільки в школу Віденя, щоб він виріс в обстановці високої естетики і витонченого смаку.

Але, будемо говорити відверто, може престижні школи і знаходяться у Відні, а ось елітарні – явно поза міськими стінами. Адже найкращі приватні навчальні заклади мають величезні територіями, зі своїми будинками, парками, полями для спорту, лісами, водоймами і ботанічними садами, в міських умовах недозволена розкіш.

Тому, перш ніж зациклюватися на пошуку кращої школи у Відні, подивіться інші пропозиції надають, можливо, більш комфортні умови в екологічно чистих місцях. З огляду на розміри країни, в її столиці можна бувати хоч кожен день, зате потім повертатися в спокійнуе, чисту і добре охороняєму школу.

ЦІНА НА НАВЧАННЯ ДИТИНИ В АВСТРІЇ

Для українською та іноземців, які не проживають постійно в країні, найбільш доступно вступ до державних шкіл. При бажанні вчитися в державних навчальних закладах, виникає проблема проживання, харчування та опіки над дитиною. В деяких школах ці питання вирішені за додаткову плату батьків за проживання, харчування то цілодобовий догляд за дитиною. Якщо це вдалося, то вартість навчання близько 2000 EUR на рік.

Навчання школяра в приватному закладі або школі – пансіоні стартує від 12000 EUR в рік. Але рівень набутих знань, безпеку і комфортність проживання, контроль здоров’я і успішності учня непорівнянні з державними установами.

Єдине, що слід підкреслити, тут український школяр може отримати середню освіту за найнижчою для Європи ціною.

ПЕРСПЕКТИВИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АВСТРІЙСЬКОЇ ШКОЛИ

Їх дійсно багато. Знаючи німецьку або англійську як другу рідну мову, випускник має можливість продовжити освіту практично в будь-якому вищому навчальному закладі світу. А отриманий атестат дозволить не втрачати 1-2 роки на довузівську підготовку для «відбору» відсутніх років або дисциплін, як при середній освіті, здобутій в Україні.

Тривале проживання в Австрії і закінчення в ній школи найчастіше служить гарним обґрунтуванням подальшого перебування в країні, сприяє успішному працевлаштуванню та отриманню дозволу на проживання або навіть громадянство. Додайте сюди широке коло друзів і знайомих, готових поручитися за колишнього однокласника і допомогти облаштуватися.

Якщо ж Австрія університети не цікавлять випускника, то йому відкритий вільний шлях до Англії або Німеччини. Навіть британські університети, не заперечують австрійську середню освіту і краще за всіх пам’ятають про кількість Нобелівських лауреатів, вихідців з цієї країни. Престиж, знаєте …

Пакет необхідних документів для зарахування в ШКОЛИ АВСТРІЇ
Для зарахування української дитини в середню школу, потрібно не так вже й багато:

 • закордонний паспорт;
 • дозвіл батьків на виїзд і навчання дитини за кордоном;
 • рекомендаційні листи від вчителів;
 • завірена виписка з оцінками за кілька останніх років;
 • медична довідка, а краще карта;
 • успішна здача нескладного вступного тесту для визначення рівня знань.

Як підготувати дитину до навчання в АВСТРІЇ
Основна проблема, з якою стикаються українські батьки – незадовільне знання німецької або англійської мови. Це ускладнює як навчання, так і спілкування з однолітками.

Є два варіанти виправлення ситуації:

запісати дитину на курси іноземної мови або найняти репетитора;
пройти інтенсивний курс мовної підготовки в Австрії, під час канікул.

Консультація по тел. 067-565-37-52 та 050-90-64-964